
Energetická náročnost hospodářství v zemích EU
Porovnání energetické náročnosti hospodářství v jednotlivých zemích EU a také s průměrem zemí EU.
Katalog indikátorů životního prostředí publikovaných ve Zprávě o životním prostředí České republiky a v dalších publikacích.
Porovnání energetické náročnosti hospodářství v jednotlivých zemích EU a také s průměrem zemí EU.
Fragmentace krajiny je hodnocena na základě průměrné velikosti nefragmentovaného území.
Hodnocení stavu ochrany evropsky významných druhů živočichů v EU28- stav příznivý, nedostatečný, neznámý a nepříznivý. Reporting dle Směrnice Rady 92/43/EHS o ochraně přírodních stanovišť, volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin.
Hodnocení stavu evropsky významných stanovišť z hlediska ochrany v EU.
Vývoj početnosti běžných, lesních a druhů ptáků zemědělské krajiny v Evropě.
Vývoj početnosti druhů lučních motýlů od roku 1990. Index motýlů EU na pastvinách integruje populační trendy 17 druhů motýlů sledovaných v celé EU a vypočítává se z údajů ze všech 27 členských států EU. Počáteční rok národních časových řad se pohybuje od roku 1990, index je proto v současnosti prezentován také jako agregát EU s vyhlazenými hodnotami interpolujícími roční hodnoty indexu. Data jsou integrována a poskytnuta v rámci Butterfly Conservation Europe, European Butterfly Monitoring Scheme a projektu „Expanding Monitoring of Butterflies for Restoration And Conservation in Europe 2021-2026“ (EMBRACE).
Indikátor hodnotí citlivost energetiky na projevy změny klimatu, a to na sucho a povodně, v evropském kontextu. Vyšší instalovaný výkon vodních elektráren znamená, že je energetika citlivější na výskyt (výpadky části zdrojů v důsledku) těchto jevů.
Členské státy EU mají do roku 2020 stanoven cíl, že podíl výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů na konečné spotřebě energie bude činit 20 %.
Podíl lokalit NATURA 2000 na ploše státu.