
Počet ekologicky hospodařících subjektů
Hodnocení vývoj počtu ekologicky hospodařících subjektů (ekofarem), hospodařících podle stanovených zásad ekologického zemědělství.
Katalog indikátorů životního prostředí publikovaných ve Zprávě o životním prostředí České republiky a v dalších publikacích.
Hodnocení vývoj počtu ekologicky hospodařících subjektů (ekofarem), hospodařících podle stanovených zásad ekologického zemědělství.
Počet ekologicky hospodařících subjektů v krajích
Indikátor hodnotí vývoj rozlohy zemědělské půdy obhospodařované v režimu ekologického zemědělství a její podíl na Zemědělském půdním fondu.
Indikátor hodnotí vývoj rozlohy zemědělské půdy obhospodařované v režimu ekologického zemědělství a její podíl na Zemědělském půdním fondu v krajích ČR.
Přehled výnosů z vybraných poplatků, plateb a daní v oblasti ochrany životního prostředí. Účelem výběru poplatků je přímá návratnost do ochrany životního prostředí, čímž se liší od ekologických daní, kde přímá návratnost není nutnou podmínkou. Poplatky představují zdroj pro poskytování podpor, které jsou čerpány především v podobě půjček, dotací a úhrad části úroků půjček a směřují zejména do ochrany vody, biodiverzity a krajiny, ovzduší či do odpadového hospodářství.
Jednotlivé druhy nákladní dopravy se liší mírou zátěží životního prostředí, které způsobují. Podíl druhů šetrnějších k životnímu prostředí, mezi které patří železniční a vodní doprava, indikuje udržitelnost dopravního systému z pohledu environmentálních dopadů.
Spotřeba biopotravin
Indikátor hodnotí podíl jednotlivých kategorií na celkové rozloze půdního fondu obhospodařovaného v ekologickém zemědělství.
Struktura přepravního výkonu osobní dopravy, resp. podíl environmnetálně příznivých druhů dopravy, kam patří železnice a obecně veřejné druhy dopravy, je indikátorem vlivu dopravy na životní prostředí a klimatický systém.